ЦСКА загря подобаващо за вечното дерби

04 Фев 2019

Волейболистите на ЦСКА постигнаха 13-ата си победа в Суперлигата. Нашите момчета се върнаха на успешния път, след като не се затрудниха особено в двубоя с Дея Спорт. Армейците ликуваха с 3:0 гейма и подновиха гонитбата с Хебър за първото място в редовния сезон. Червените отново бяха водени от Ивайло Стефанов, като направиха добра подготовка за предстоящото вечно дерби с Левски. Двубоят със сините е предвиден за четвъртък в зала „Универсиада" от 18:30 часа.
Стефанов направи само една рокада в стартовия състав, за разлика от мача с Монтана, загубен с 1:3. Той постави себе си на полето за сметка на Симеон Александров. Червените имаха нужда от известно време, за да навлязат в ритъма на двубоя, но в крайна сметка пречупиха опонента си в заключителния етап от първата част за 25:23. В последствие във „Васил Симов" имаше само един отбор и това бе ЦСКА.
Страхотен мач при мрежата направиха Христо Цветанов и Тодор Костов, които се отличиха с по 6 блокади всеки. Това най-вероятно ще бъде и последния двубой на армейците без Сашо Попов в техния ъгъл. Човекът-оркестър на клуба се очаква да се завърне като треньор на тима именно за вечното дерби. Той пропусна три мача – победите над Добруджа (3:2) и Дея (3:0) и поражението от Монтана (1:3) заради усложнения от вирусно заболяване.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest